PRYWATNY KLUB "PRZYJACIELE WRONIA"

                                  TURNIEJE  na BBO codziennie godz.20.30

  Witam wszystkich przyjaciół Wronia i ich przyjaciół,życzę sukcesów

przy zielonym stoliku,radości

       i zadowolenia ze wspólnie spędzonych chwil

 

Zimowy zlot 23.02 - 25.02.2018r.

 

W czasie trwania zlotu /piątek,sobota/ turnieje

z cyklu"Przyjaciele Wronia"będą zawieszone

PROGRAM 26. ZLOTU PRZYJACIÓŁ WRONIA

 

23.02. (piątek)


13.00 - 15.00 - zakwaterowanie, żurek
16.00 - 20.00 - I turniej par
20.30 – do... (zależy od naszej kondycji) - bankiet

 

24.02. (sobota)


8.00 - 9.30 - śniadanie
10.00 - II turniej par
14.30 - obiad
16.00 - III turniej par
20.00 - kolacja i czas na integrację

25.02. (niedziela)


8.00 - śniadanie
8.30 - IV turniej par
12.30 - obiad
13.30 - zakończenie zlotu

 

Uwaga!

Na ternie szkoły, internatu obowiązuje zakaz palenia
i spożywania napojów alkoholowych!

 

 Letni zlot Przyjaciół Wronia

15  - 19.08.2018 r.

 

szczegóły wkrótce

25. zlot "Przyjaciół Wronia" za nami

Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Wąbrzeskiego rozegrano 23 - 27 sierpnia 2017 r. Na ten 25 już zlot przyjechali brydżyści z różnych zakątków Polski, z Niemiec i Norwegii.
O główne trofeum turnieju – Puchar Starosty Wąbrzeskiego - rywalizowało 50 zawodników. Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu i posileniu się tradycyjnym żurkiem, brydżyści ruszyli do gry. W I turnieju zlotu rozegrano 30 rozdań na maxy. Z rywalizacji zwycięsko wyszła para eteokles - hawier z wynikiem 60,32%, przed doświadczona parą antfram - med51 (56,91%). Trzecie miejsce zajęła para ania50 - kawaka1960 z wynikiem 55,34%. Po zakończeniu turnieju wszyscy brydżyści wraz z osobami towarzyszącymi spotkali się na uroczystej kolacji, na którą organizatorzy zaprosili również starostę wąbrzeskiego Krzysztofa Maćkiewicza oraz gospodarza obiektu dyrektora Zespołu Szkół we Wroniu Bogusława Gomułę. To wieczorne spotkanie rozpoczęto, jak przy takich jubileuszach przystało, od krótkich przemówień i podziękowań, tak ze strony organizatorek zlotów, jak i zaproszonych gości. Organizatorki imprezy, dziękując staroście wąbrzeskiemu i dyrekcji szkoły za wieloletnią współpracę wręczyły Krzysztofowi Maćkiewiczowi i Bogusławowi Gomule statuetki SUPERPARTNERA brydżystów. Następnie wręczono statuetki SUPERPRZYJACIEL: Barbarze Rasielewskiej, która od lat rozpieszcza zlotowiczów domową kuchnią, oraz Maciejowi Baranowskiemu (zmyslony) z Wrocławia, który opuścił tylko jeden zlot brydżystów we Wroniu. Trudno było nie podziękować również sędziemu ostatnich zlotów - Tomkowi Bajowi (kodi23), którego honorowano statuetką SUPERSĘDZIA. Na wyróżnienie zasłużyła również para, która od początku zlotów we Wroniu gra zawsze razem. To Przemysław Janke z Gostynia (antfram) i Tomasz Mieloch ze Śremu (med51), na pamiątkę jubileuszowego spotkania otrzymali statuetkę SUPERPARA. Po rozdaniu wyróżnień, nastąpił czas na "wejście" jubileuszowego tortu. 
Drugi dzień zlotu to teamy. Do rywalizacji stanęło 10 czteroosobowych drużyn. Po eliminacjach do półfinałów i finałów zakwalifikowały się 4 zespoły. 
Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł zespół "skaj"(kasia_chm, ela130, eteokles, hawier), pokonując w finale zespół "gajowniki" (gaja, aniabo, zmyślony, bulaj M). Trzecie miejsce po zwycięstwie nad zespołem "kama" wywalczył team "monika" (nuncscio, moinka, molek1, forsing).
W piątek 25 sierpnia rozegrano drugi turniej par, który wygrała para ania50 - wieniu z wynikiem 58,50%, tuż za nimi z wynikiem gorszym zaledwie o 0,13 % uplasowała się para skrzat - wipek7a, trzecie miejsce wywalczyła para miau01 - farfocle z wynikiem 57,67%.
Po zakończonym turnieju organizatorki przygotowały dla wszystkich brydżystów nie lada niespodziankę. Po uczestników przyjechał autobus, który zabrał ich do Torunia na Międzynarodowy Festiwal Światła. Wszyscy byliśmy urzeczeni pokazami.
W sobotę 26 sierpnia, tradycyjnie już odbył się turniej par o puchary ufundowane przez rodziców Agnieszki Kozłowskiej "Navoie". Agnieszka była brydżystką, która brała udział w spotkaniach prawie od początku ich istnienia, zawsze uśmiechnięta, skora do pomocy i z wielkim przyjacielski sercem. Zmarła – mając zaledwie 35 lat, przed 5. zlotem. Jej śmierć była wielkim ciosem dla każdego, kto ją znał. 
Udział w Memoriale im. Agnieszki Kozłowskiej „Navoie” jest dla brydżystów ważnym wydarzeniem. W tym roku odbył się po raz 11. Po rozegraniu 30 rozdań na maxy wyłoniono zwycięzców. 1. miejsce wywalczyła para ania50 - kawaka1960 z wynikiem 60,33%, przed parą suchar99 - robert_lfc (58,17%) i parą olcia53 - maruda53 z wynikiem 57,50%.
Niedziela, czas podsumowań, rozstań, ale i ostatni turniej, tym razem sponsorowany przez anonimowego darczyńcę. Turniej nosił nazwę "Mądrość naszą wolnością". Zaliczany był również do klasyfikacji DF. Po 30 rozdaniach zwyciężyła para halaw - olek046 z wynikiem 62,11%, drugie miejsce przypadło parze kasia_chm – sławek w z wynikiem 57,96%, a trzecie parze suchar99 - leszek_cch z wynikiem gorszym zaledwie o zaledwie 0,32%.
Boje turniejowe zakończone, pozostało podsumowanie XXV zlotu.
Klasyfikację generalną i Puchary Starosty Wąbrzeskiego wygrali ex aequo Halina Wypyszyńska (halaw) i Aleksander Wypyszyński (olek046) z Żyrardowa, uzyskując 221,16% z 4 turniejów. Miejsce drugie z wynikiem 218,94% wywalczyła Anna Sojka (ania50) z Bad Kreuznach (Niemcy). 3 miejsce przypadło Agnieszce Bedyk (eteokles) z Pabianic, która uzyskała wynik 212,92%. 
Puchary Starosty Wąbrzeskiego wręczyła zwycięzcom wicestarosta Bożena Szpryniecka, która w krótkich słowach podsumowała 25. zlot, podziękowała organizatorkom oraz oficjalnie zakończyła zlot, zapraszając jednocześnie na następny. 
Ten zlot – jak i wszystkie poprzednie – odbył się w gościnnych progach Zespołu Szkół we Wroniu. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz. Bardzo dobra współpraca z Powiatem Wąbrzeskim, dyrekcją Szkoły, przemiła obsługa i pyszna domowa kuchnia sprawiają, że brydżyści – nie tylko z Polski, ale i z zagranicy bardzo chętnie odwiedzają nasz powiat.
Oficjalne wyniki 25. Ogólnopolskiego Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Starosty
Marek Niemir 02.09.2017
zdjecia ze zlotu: http://get.google.com/…/AF1QipNqHDk5_l_6BmKkagTgsRyZbMAjudD…

 informacje o kolejnym zlocie wkrótce

  

 

 

 

 

Ważna informacja !!!

Z dniem 1 marca 2017r. zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup telewizora

dla Zespołu Szkół we Wroniu.

Po zakupieniu telewizora zamieścimy zdjęcie i informacje dot.przekazania.

 

 

Za każdą wpłaconą zlotówkę bardzo dziękujęmy

Wiadomość z dnia 9.03.2017r.

Wpłaciły 53osoby, zebrana kwota to 3781,95 zł.

 Dnia 9 marca 2017r.z wielką radością i ku radości

przekazaliśmy telewizor dla uczniów

Zespołu Szkół we Wroniu

 

   

AKT PRZEKAZANIA

Wronie, 9 marca 2017 roku

 

 

 

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy,

szanowna Dyrekcjo Zespołu Szkół we Wroniu

 

My, grupa brydżystów - uczestnicy zlotów, które od kilkunastu lat odbywają się w Waszym internacie, i gracze skupieni w prywatnym klubie Przyjaciele Wronia na portalu internetowym Bridge Base Online – z wielką przyjemnością przekazujemy Wam telewizor wraz z niezbędnymi akcesoriami do jego zainstalowania.

Niech ten dar służy Wam jako pomoc edukacyjna i narzędzie do rozrywki.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jolanta Bartczak, Katarzyna Chmielewska, Barbara Prauzińska, Roman Borkowski,

Sławomir Gwizdek, Mariusz Krzemieniewski, Ryszard Rozmysłowicz, Anna Borowska,

Marek Niemir, Krystyna Konefał, Piotr Różycki, Hanna Łazarska, Krzysztof Buzała,

Marek Rajca, Elżbieta Zalewska, Krystyna Baka, Edwarda Wiśniewska, Andrzej Sasin,

Urszula Kielak, Michał Dolny, Andrzej Rzeźniczak, Anna Sojka, Rafał Sojka, Barbara Celarek,

Piotr Komoda i Katarzyna Maksymiuk, Piotr Kopko, Tadeusz Sokół, Bożena Rybus,

Maciej Baranowski , Gaja Osińska, Anna Urbanowicz, Wiktor Szłapacki, Przemysław Janke,

Zofia Czarnecka, Bogumiła Ogińska, Piotr Kardasiński, Anna Mandecka, Magdalena Kazimierczak, Krzysztof Farecki, Włodzimierz Buze, Antoni Falikowski, Jan Palacz, Grażyna Kościelny,

Anna Benzef Wójcik, Krzysztof Król, Magdalena Gorczyca, Józef Molczyński, Agnieszka E Bedyk, Elżbieta Sinkiewicz, Hanna Sobczuk, Tomasz Mieloch Leszek Kawski i Jan Malinka

 

 

 

 

 

                   

                             

 

                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Turnieje Klubu "Przyjaciele Wronia" prowadzą:

     Poniedzialek - Gaja

Wtorek- Bulaj m

  Środa - DaimlerPL

     Czwartek - From_PL

Piątek - Bogna

Sobota - Bogna

Niedziela - Gaja

  Każdy z prowadzących bierze odpowiedzialność za swoje słowa i decyzje podejmowane w czasie prowadzenia turnieju.Wszystkie problemy gracze winni wyjaśniać z Td który prowadził turniej w dniu  w którym wystąpił problem.

 

 

 

Wronie, nasze Wronie ...

We Wroniu tak fantastycznie było …
że to mi się nawet nie śniło.
Ludzie przemili i zwariowani
całymi dniami i nocami grali
Czasem odstępstwo zrobili od tego
aby posłuchać Zmyślonego
Nasz Maciuś niczym bard śpiewa
– do rozmyślań piosenką zagrzewa.
Bawiliśmy się wyśmienicie
takie już zawsze we Wroniu życie.

- Kasia(Kasiaczek)

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

 

 

    

 

                                                                              

 

 

 

                    

 

 

                                               

                    

               
   

                                                    

 

  .